HONDA CIVIC dopredaj

HONDA CIVIC dopredaj

Civic je hlavný model pre spoločnosť Honda v Európe a stojí za silným predajom značky a výrobným dedičstvom v regióne. Pre mnohých európskych zákazníkov je CIVIC synonymom značky Honda. Stavajúc na pomali päťdesiatročnom dedičstve ostáva toto vozidlo verné pôvodnému konceptu Civic, teda „vozidlo pre všetkých ľudí, vozidlo pre svet“. Snúbi sa v ňom jedinečný dizajn, športový štýl a univerzálna praktickosť, spolu s novým zameraním na pôsobivú jazdnú dynamiku.

Honda Civic prvej generácie bola predstavená svetu v júli roku 1972. V tej dobe bola firma známa skôr vďaka svojim motocyklom než automobilom, ktoré aj keď boli vyspelé, mali vo svojej dobe v Európe a Spojených štátoch neakceptovateľné malé motory s kubatúrou od 360 do 800 cm³ a otáčkami motocyklového superšportu.

Civic znamenal v tomto smere pre Hondu prelom a bol prvým skutočne plnohodnotným vozidlom schopným plne konkurovať aj na cudzích trhoch. Cez svoje skromné ​​vonkajšie rozmery poskytoval prekvapivo veľa priestoru a pohodlia. Od začiatku výroby bol vybavený motorom s obsahom 1,2 l s výkonom 50k, s ktorým dokázal vyvinúť rýchlosť v tej dobe a vo svojej triede slušných 146 km / h.

V roku 1973 sa začal Civic dodávať aj na európsky a americký trh, kde vzhľadom na to, že ropná kríza bola v plnom rozkvete a spotreba 760kg ťažkého vozidla bola pod šesť litrov na sto kilometrov, zaznamenal veľký úspech. Bol to práve Civic, ktorý spôsobil, že ľudia začali brať Hondu vážne a tá sa zaradila do top ten najväčších svetových výrobcov automobilov.

V tom istom roku sa ľahko zväčšil obsah aj výkon základného motora Civicu. Ten sa začal dodávať aj v luxusnejšie variante s motorom 1,5 l CVCC (Compound Vortex-Controlled Combustion),
ktorý sa vyznačoval nízkou spotrebou aj emisiami a bol schopný až do roku 1983 plniť americkej emisné limity bez použitia katalyzátora. 
Kúzlo tohto motora spočívalo v tom, že každý valec mal ešte malú komoru mimo hlavnej spaľovací priestor, kde sviečka zapálila bohatú zmes, ktorá potom až zapálila chudobnú zmes vo valci.

Štandardná výbava zahŕňala kotúčové brzdy na predných kolesách, vinylové sedačky a palubnú dosku v imitácii dreva. Ako príplatkovú výbavu bolo možné objednať drevený volant, stropnej konzole s kompasom a osvetlením, rádio s prehrávačom kaziet, hodiny, zásterky na zadné kolesá, zadný stierač, cyklovač stieračov alebo aj napríklad len koženú hlavicu radiacej páky.

Postupom času bol Civic ponúkaný vo všetkých bežných variantoch od dvojdverového sedanu, cez troj a päťdverový hatchback, až po päťdverové kombi.

Etapy vývoja Hondy Civic:

 • Prvá generácia (1G) – 1972–1979
 • Druhá generácia (2G) – 1980–1983
 • Tretia generácia (3G) – 1984–1987
 • Štvrtá generácia (4G) – 1988–1991
 • Piata generácia (5G) – 1992–1995
 • Šiesta generácia (6G) – 1996–2000
 • Siedma generácia (7G) – 2001–2005
 • ôsma generácia (8G) – 2006–2011
 • Deviata generácia (9G) – 2012– 2015
 • Desiata generácia (10G) - 2016 - 2021

 

Posledná desiata generácia Hondy Civic predstavovala pre spoločnosť Honda významný krok vpred v segmente C, vďaka najväčšiemu vývojovému programu jediného modelu v histórii spoločnosti.

Jedinečný dizajn exteriéru

Výrazná silueta bola sebavedomým vyjadrením športového charakteru Hondy Civic.  Civic 10tej generácie  širší, dlhší a nižší ako všetci jeho predchodcovia, má krátke previsy a výrazné línie, ktoré odkazujú na vysokú úroveň aerodynamickej účinnosti. Ostrá a agresívna maska, výrazné podbehy kolies a tvarované predné a zadné prieduchy naznačujú športový charakter Hondy Civic.

Úplne nová platforma

Skonštruovaný tak, aby naplnil prísľub agilnej a pôsobivej jazdnej dynamiky. Ľahká a veľmi pevná karoséria, ktorá je produktom nových inovatívnych technických a konštrukčných riešení, dopĺňal nižšie položené ťažisko a nový sofistikovaný systém odpruženia, ktoré priamo prispievajú k strhujúcemu a zábavnému zážitku z jazdy.

Prvotriedny priestor v interiéri s lepšou využiteľnosťou

Civic 10G sa snaží zachovať reputáciu modelu, ktorý poskytuje prvotriednu praktickosť a bezkonkurenčný priestor pre pasažierov a batožinový priestor. Vysokokvalitné materiály, jednoduchý a sofistikovaný dizajn a nový digitálny prístrojový displej poskytujú svieže prémiové prostredie interiéru.

Vďaka systému Honda SENSING, ktorý je súčasťou štandardnej výbavy v rámci celého radu, je Civic 10G jedným z najbezpečnejších vozidiel vo svojej triede.

Civic 10G bol navrhnutý tak, aby dosahoval najvyššiu úroveň bezpečnosti v rámci odvetvia. 

V súlade s filozofiou spoločnosti Honda, „Bezpečnosť pre všetkých“, sú rovnaké pasívne aj aktívne bezpečnostné systémy dostupné vo všetkých stupňoch výbavy nového Civicu.

Honda SENSING patrí medzi najkomplexnejšie balíky bezpečnostných technológií vo svojej triede. Využíva kombináciu radarových a kamerových informácií a niekoľko najmodernejších snímačov, ktorými varuje vodiča a asistuje mu v potenciálne nebezpečných situáciách.

Balík aktívnych bezpečnostných technológií Honda SENSING zahŕňa:

 • Brzdový systém pre zmiernenie následkov nehody (CMBS): pomáha zastaviť vozidlo, ak systém určí, že kolízia s vozidlom vpredu je neodvratná.
 • Upozornenie pred čelnou kolíziou (FCW): skenuje vozovku pred vozidlom, aby vodiča upozornilo na potenciálnu kolíziu, a poskytuje vizuálne a zvukové upozornenia, ktorými vodiča vyzýva na zakročenie s cieľom vyhnúť sa zrážke.
 • Upozornenie na vybočenie z jazdného pruhu (LDW): deteguje, či vozidlo nevybočuje z jazdného pruhu bez aktivácie smerovky.
 • Predchádzanie vybočeniu z vozovky (RDM): využíva údaje z kamery namontovanej na čelnom skle na detekciu vybočenia vozidla z vozovky. Využíva elektrický posilňovač riadenia (EPS) na vykonanie jemných korekcií, aby vozidlo ostalo vo svojom pruhu, a v niektorých situáciách aplikuje aj brzdnú silu.
 • Systém pre udržanie vozidla v jazdnom pruhu (LKAS): pomáha udržiavať vozidlo v strede aktuálneho jazdného pruhu detegovaním vodorovného značenia na ceste a malými úpravami riadenia s cieľom udržať vozidlo medzi bielymi čiarami.
 • Adaptívny tempomat (ACC): umožňuje vodičovi nastaviť požadovanú rýchlosť a vzdialenosť od vozidla detegovaného pred ním.
 • Systém rozpoznávania dopravných značiek (TSR): deteguje a automaticky rozpoznáva dopravné značky a zobrazuje ich na prístrojovom paneli vozidla.
 • Inteligentný rýchlostný asistent (ISA): kombinuje automatické rýchlostné obmedzenie nastavené vodičom pomocou systému TSR na automatické nastavenie rýchlosti vozidla s obmedzením uvedeným na poslednej dopravnej značke.
 • Inteligentný adaptívny tempomat (i-ACC): predpovedá a automaticky reaguje na iné vozidlá náhle prechádzajúce do iných jazdných pruhov na viacprúdových diaľniciach.

Medzi ďalšie bezpečnostné technológie v Civicu patria:

 • Informácie o mŕtvom uhle: využívajú radarovú technológiu na automatickú detekciu a upozorňovanie na vozidlá v mŕtvom uhle vodiča.
 • Systém monitorovania priečnej premávky: využíva bočné radarové snímače umiestnené v zadnej časti, ktoré pri cúvaní varujú vodiča o blížiacich sa vozidlách.
 • Viacuhlové spätné zrkadlo: poskytuje vodičovi úplnú viditeľnosť a tým aj pocit istoty pri cúvaní: normálny 130-stupňový rozhľad, široký 180-stupňový rozhľad a pohľad zhora nadol.

Súčasťou štandardnej výbavy je aj Systém asistenta stability (VSA®) s reguláciou trakcie, ktorý zlepšuje ovládanie pri zrýchľovaní, brzdení, prejazde zákrutami, a systém nepriameho monitorovania tlaku v pneumatikách (TPMS).

V závode Honda UK Manufactoring v anglickom Swindone sa vyrobil prvý motor v roku 1989 a prvé vozidlo v roku 1992. V súčasnosti ho tvorili dve prevádzky na výrobu automobilov a jedna prevádzka na výrobu motorov. Medzi ostatné priestory závodu patrí testovacia dráha, jednotky na dynamické a statické skúšky, ako aj priestory určené na administratívu a nákup. V júli tohoto roku Honda zatvára brány tohto závodu a končí výrobu 10. generácie HONDA CIVIC.

Skladové zásoby končiacej série HONDA CIVIC hatchback boli určené pre každé dílerstvo v SR a sú k dispozícii zákazníkom v následujúcich mesiacoch.

Zmeny vo výrobe už nie su možné, prakticky sa jedná o dopredaj posledných kusov.

Dostupnosť podľa farieb a výbav u predajcov CAMEA car, tel.: 0905 366 241 a 0918 834 400.