Civic Type R a ikonický NSX po novom

Civic Type R a ikonický NSX po novom

Do nového roku 2020 vstúpila Honda na januárovom autosalóne v Tokiu. Svetu ukázala ako vyzerá nový Civic Type R a bokom nezostal ani ikonický model NSX.

 

Od premiéry modelu Honda Civic Type R už prešli tri roky a automobilka prichádza s modernizáciou. Na prvý pohľad sú to zmeny malé, no auto má stále svoj úžasný švih a schopnosť zaujať na prvý pohľad. Zmeny sa týkajú najme podvozku, interiéru a asistenčných systémov.

 

Spoznať zmeny faceliftu nebude však celkom jednoduché. Vlastne vzhľad bol zachovaný, pričom sa mierne zväčšila predná mriežka, aby zabezpečila lepší prísun vzduchu do motora. Dôležité je však vedieť, že modernizovaná Honda Civic Type R bude charakteristická novou farbou laku Boost Blue, ktorý nebude v ponuke žiadneho iného modelu.

 

Inak v Interiéri pribudol alcantarovy poťah volantu, či mierne sa upravila riadiaca páka. Oveľa dôležitejšie však je, že auto má výkonnejšiu brzdovú sústavu s dvojdielnymi kotúčmi a novými brzdovými platničkami. Ešte lepšiu stabilitu prinášajú tiež tuhšie silentbloky s novým ladením tlmičov na zadnej náprave.

 

V Tokiu však Japonci prišli aj s modernizáciou ikonického športiaka Honda NSX. Prakticky ide o predstavenie legendy v novom laku Indy Yellow Pearl II, ktorý je dedičstvom z kultových modelov NSX a modelov S2000 v Európe. Kreácia prináša „New Sports eXperience“ do segmentu super vozidiel s najvyšším výkonom. Súčasná generácia modelu Honda NSX tak rešpektuje základné vlastnosti pôvodného modelu NSX, no zároveň sleduje aj úplne nové a revolučné smerovanie vývoja výkonných superšportiakov dneška. Inak povedané, superšport je zameraný na dnešného človeka 21.storočia, ktorý prepája nadčasové hodnoty športových automobilov s pokrokovými hybridnými technológiami novej generácie.