Čistenie vozidiel - OZÓN

Čistenie vozidiel - OZÓN

Zbavte sa zápachu a alergénov vo Vašom aute a klimatizácií.

Ozón vo vnútri vozidla:

  • odstránenie plesní z potrubia klimatizácie,
  • efektívne odstráni zápachy dymu, potu, zvierat a ďalších,
  • odstráni prachové roztoče, plesne, baktérie a alergény bez chemikálií

Klimatizácia sa čistí ozónom bez použitia chemických látok. Dôkladne vyčistí  klimatizáciu a vzduchové potrubia v aute. Ozón sa rovnako využíva na dezinfekciu a odstránenie zápachu z interiéru. Účinne odstraňuje plesne hromadiace sa v potrubí a klimatizačnom výparníku, ktorý spôsobí odporný zápach v priestore pre cestujúcich a môže spôsobiť alergické reakcie a ochorenia.

Ozón dokáže dezinfikovať, celkovo osviežiť interiér vozidla a odstrániť nepríjemné pachy, okrem iného fajčenie, zatuchnutie, alebo zvierací zápach.

Prečo ozónovať klimatizáciu?

Systém klimatizácie a predovšetkým výparník, je ideálne miesto pre baktérie a plesne , ktoré môžu negatívne ovplyvniť zdravie. Vlhkosť, ktorá sa hromadí je výsledkom uzavretosti a nevetrania priestoru.  S týmto zápachom súvisia baktérie pochádzajúce z ventilačného systému, ktorý sa zobrazí najčastejšie pri zapnutí alebo vypnutí klimatizácie. Zápach je výsledkom rôznych typov mikroorganizmov uložených vo výparníku, systémoch vetrania a filtroch.

Najlepší spôsob, ako sa zbaviť zápachu je nájsť príčinu a odstrániť ju. Ozón je jedným z najpopulárnejších a najefektívnejších metód boja proti baktériám, vírusom, plesniam, zápachu z klimatizácie a vetrania v aute.

Použitie ozónu na čistenie klimatizácie a interiéru áut je vhodné najmä pre ľudí náchylnejších k alergiám a problémom horných dýchacích ciest. Ozón je bezpečná a efektívna forma dezinfikácie bez použitia chcemikálií.

Spôsoby a miesta čistenia:

  • Dezinfekcia vzduchových rozvodov a klimatizácií
  • Dezinfekcia a dezodorácia kompletného interiéru automobilov. Najmä v automobiloch vybavených klimatizáciou sa často vyskytuje problém nepríjemného zápachu, ktorý je spôsobený prítomnosťou rôznych druhov plesní a baktérií vo vzduchotechnike, ktoré sa prostredníctvom rozvodov šíria z výparníka do celého interiéru. Tento zápach je nielen nepríjemný, no najmä nebezpečný. Plesne a baktérie spôsobujú alergie a ďalšie zdravotné problémy, hlavne deťom a osobám, ktoré trávia veľa času v automobile.
  • Predchádzajte týmto problémom. Využite silu ozónu a účinne vydezinfikujte nielen vzduchové rozvody a klimatizáciu, ale aj celý interiér.
  • Samotná procedúra nie je časovo náročná. V závislosti od veľkosti automobilu a miery znečistenia trvá celý proces 30-60 minút. Ozón sa koncentruje v automobile, dezinfikuje a odstraňuje pachy v celom priestore do hĺbky. Po skončení stačí automobil na 10 - 15 minút vyvetrať.
  • Doprajte si pocit sterilného prostredia v interiéri i pri kúpi ojazdeného automobilu. Zbavte ho pachov a nečistôt po predchádzajúcich majiteľoch.