Nová HONDA CR-V získala 5* EURO NCAP testoch

Nová HONDA CR-V získala 5* EURO NCAP testoch

Úplne nové modely Honda CR-V e:HEV a e:PHEV

so SENSING 360 získali maximálne 5⭐hodnotenie v najnovších testoch bezpečnosti Euro NCAP.

 

Honda SENSING 360 je vybavená 100° kamerou smerujúcou dopredu, radarom s milimetrovými vlnami a štyrmi rohovými radarmi, ktoré ponúkajú úplný 360° pohľad okolo vozidla. Rozpoznanie objektov podľa obrazu prostredníctvom aktualizovanej prednej kamery CR-V a detekcia objektov radarom umožňuje vozidlu identifikovať čiary na ceste, krajnice, motocykle, cyklistov a iné vozidlá. Súčasťou rozsiahlej ponuky Honda SENSING 360 je vylepšené varovanie pred prejazdom vpredu, ktoré je navrhnuté tak, aby zisťovalo prítomnosť vozidiel vľavo, vpravo a pred vozidlom pred spustením zvukových, vizuálnych a hmatových upozornení, aby upozornilo vodiča, že sa blíži príliš veľkou rýchlosťou.

 

Bočný rám a horný člen podvozku navrhnuté s viacerými dráhami zaťaženia, aby účinne absorbovali energiu kolízie smerom od cestujúcich. Okrem toho bol A-stĺpik navrhnutý a zosilnený tak, aby potláčal deformáciu priestoru pre cestujúcich.

Tieto štrukturálne vylepšenia boli začlenené do podvozku CR-V, aby zodpovedali novým testom Mobile Progressive Deformable Barrier (MPDB), Advanced European Mobile Deformable Barrier a 32 km/h nárazovým testom na tyči. Kvôli zväčšenej veľkosti batérie variantu e:PHEV boli do podvozku pridané ďalšie podlahové priečniky, aby sa minimalizovala deformácia podlahy pri bočných nárazoch. Okrem silnejšieho a lepšie chráneného podvozku všetky varianty výbavy nového CR-V štandardne obsahujú celkovo 11 airbagov, vrátane kolenných airbagov pre oboch predných pasažierov na zníženie zranenia pri predných nárazoch a bočných airbagov na ochranu predných a zadných cestujúcich.

Prvýkrát je CR-V vybavená predným stredovým airbagom, ktorý zabraňuje kolízii medzi vodičom a predným spolujazdcom pri bočnom náraze.

Zistite viac o systémoch SENSING a SENSING 360 spoločnosti Honda :  HONDA SENSING 360