ÚPLNE NOVÝ MODEL HONDA CR-V 2024

ÚPLNE NOVÝ MODEL HONDA CR-V 2024
  • K dispozícii s plne hybridnou technológiou e:HEV alebo po prvýkrát na európskom trhu s plug-in hybridnou technológiou e:PHEV
  • Evolučný dizajn zachováva známu siluetu CR-V a zároveň zdokonaľuje a zavádza nové prvky na zvýraznenie štýlu
  • Prvé uvedenie všesmerového prémiového balíka pokročilých asistenčných systémov Honda SENSING 360 v Európe

Spoločnosť Honda uviedla šiestu generáciu CR-V, svojho najpredávanejšieho SUV, ktoré má po príchode na európsky trh neskôr v tomto roku zvýšiť latku v oblasti dizajnu, praktickosti aj každodennej použiteľnosti.

Najnovší model CR-V, odhalený na európskom mediálnom podujatí značky v nemeckom Offenbachu, bol vylepšený vo všetkých ohľadoch, aby vzniklo dokonalé všestranné SUV. Spája v sebe pokrokové a športové hodnoty, ktorými je značka Honda známa, s najnovšími pomôckami pre vodiča a pasívnou bezpečnosťou, vďaka ktorým dosahuje výnimočnú spoľahlivosť, dynamiku a komfort. Dôraz na kvalitné farby, materiály a textílie v celej kabíne posúva CR-V viac do prémiového segmentu.

CR-V bude v ponuke buď s plne hybridným pohonom (e:HEV), alebo po prvýkrát na európskom trhu s hybridným pohonom plug-in (e:PHEV). Obidva varianty sú vybavené 2,0-litrovým štvorvalcovým benzínovým motorom s priamym vstrekovaním paliva s Atkinsonovým cyklom, ktorý bol prepracovaný na zvýšenie účinnosti, kultivovanosť a dynamiku v celom modelovom rade.

e:PHEV

Model e:PHEV využíva rovnako ľahké a vysoko výkonné elektromotory ako jeho kolega e:HEV, aby zabezpečil pôsobivé zrýchlenie, rýchly čas nabíjania a vysoko konkurencieschopný dojazd výlučne na elektrický pohon.

CR-V s plug-in technológiou dokáže v elektrickom režime prejsť 82 km, takže väčšinu každodenných ciest zvládne len na elektrický pohon. Keď je teplota batérie 25 stupňov, dokáže sa nabiť z prázdneho stavu na 100 % len za 2,5 hodiny.

e:HEV

Plne hybridné vozidlo CR-V bude vybavené najpokročilejšou iteráciou oceneného pohonu e:HEV značky, ktorý bol prvýkrát použitý v oceňovanom hatchbacku Civic. Výkonná lítium-iónová batéria a dva kompaktné, ľahké elektromotory v kombinácii s benzínovým motorom umožňujú plynulé prepínanie medzi elektrickým, hybridným a motorovým pohonom, takže sa ideálne hodí na všetky jazdné scenáre.

Úplne nový model si zachováva svoju známu siluetu, ale s dizajnovým vývojom, ktorý umocňuje jeho pôsobenie na ceste. Začína to účelnejším dizajnom prednej časti, pričom varianty e:HEV a e:PHEV sa odlišujú vlastným exkluzívnym dizajnom masky chladiča. Úzke svetlomety v kombinácii s novými charakteristickými dennými svetlami vytvárajú výrazný vizuálny dojem, zatiaľ čo vzadu je kombinácia vertikálneho brzdového svetla a smerovky inteligentnou evolúciou charakteristického dizajnu zadných svetiel CR-V.

Jedným z kľúčových bodov pri návrhu a vývoji bola viditeľnosť. Predné rohové body modelu CR-V sú nízke vďaka širokej a čistej kapote, čo vodičom umožňuje obsiahnuť celkový tvar vozidla. V kombinácii s veľkým presklením ponúka CR-V vynikajúci výhľad von pre všetkých cestujúcich, čím znižuje stres, zvyšuje pocit otvorenosti a poskytuje všetkým pocit bezpečnosti a istoty.

Za evolučným dizajnom sa skrýva aj zväčšenie všetkých rozmerov modelu CR-V. Úplne nové CR-V je širšie, dlhšie a vyššie ako predchádzajúci model, ponúka viac vnútorného priestoru pre cestujúcich, o 40 mm dlhší rázvor poskytuje o 16 mm viac miesta na nohy vzadu a o 18 % väčší objem batožinového priestoru. Vďaka ôsmym úrovniam nastavenia sklonu zadných sedadiel s väčším uhlom 10,5° môžu cestujúci pohodlne relaxovať.

Aktualizovaný súbor funkcií Honda SENSING a nové konštrukčné komponenty prispievajú k aktívnej a pasívnej bezpečnosti špičkovej vo svojej triede. Úplne nové CR-V je prvé vozidlo vybavené systémom Honda SENSING 360, úplne novým všesmerovým bezpečnostným systémom a asistentom vodiča, ktorý eliminuje mŕtve uhly okolo vozidla a ďalej prispieva k predchádzaniu kolízií znížením záťaže pre vodiča.

„Úplne nové CR-V stavia na všetkom, čo tento ikonický model predstavuje – progresívnom dizajne, prémiovej kabíne, špičkovej úrovni bezpečnosti, praktickosti a komfortu, spolu s efektívnym a pohotovým výkonom,” hovorí Tom Gardner, hlavný viceprezident spoločnosti Honda Motor Europe Ltd. „Táto najnovšia iterácia je dokonalým balíkom SUV s ponukou jedinečného, dynamického a prémiového produktu, ktorý dokonale vyhovuje súčasným požiadavkám európskeho trhu.“