HONDA - pokročilá konektivita

HONDA SA ZAVIAZALA VŠETKY SVOJE EURÓPSKE MODELY VYBAVIŤ FUNKCIAMI POKROČILEJ KONEKTIVITY

HONDA - pokročilá konektivita
  • Všetky budúce európske modely Honda budú mať k dispozícii intuitívnu a plynulú pokročilú konektivitu
  • Aplikácia pre pripojený automobil My Honda+ poskytuje celý rad funkcií v oblasti komfortu, pohodlia a bezpečnosti
  • Systém osobného asistenta Honda obsahuje jedinečné kontextové chápanie
  • Pre pripojenie k internetu za jazdy je k dispozícii aj možnosť WiFi hotspotu
  • Funkcie My Honda+, osobný asistent Honda a WiFi hotspot sú k dispozícii v modeloch Honda e a v nových modeloch Jazz a Jazz Crosstar.

 

Budúce modely Honda budú vybavené technológiami pokročilej konektivity. Prvým príkladom tohto záväzku je dostupnosť aplikácie My Honda+ a osobného asistenta Honda v modeloch Honda e a v najnovších modeloch Jazz a Jazz Crosstar.

Tom Gardner, starší viceprezident spoločnosti Honda Motor Europe, to komentoval: „Zákazníci dnes očakávajú plynulé prepojenie svojho vozidla s ich širším životom. Vývoj spoločnosti Honda v oblasti konektivity novej generácie sa zreteľne prejavuje uvedením funkcií, ako je osobný asistent Honda a My Honda+. Zaväzujeme sa rozšíriť dostupnosť týchto služieb, aby sme splnili očakávania našich zákazníkov.“

Aplikácia My Honda+

Honda vydala aplikáciu My Honda+ pre smartfóny, aby majitelia mohli byť so svojimi automobilmi prepojení diaľkovo. Služby využívajúce smartfóny sa prepracovali, aby ich používatelia mohli využívať jednoduchšie a intuitívnejšie a aby mali bezpečný prístup k mnohým zabudovaným funkciám vrátane funkcií v oblasti komfortu, pohodlia a bezpečnosti.

Aplikácia My Honda+ umožňuje ovládať bezpečnosť vozidla vrátane jeho diaľkového zamykania a odomykania. Majitelia Hondy e majú navyše vďaka funkcii digitálneho kľúča možnosť zdieľať prístup k vozidlu až s piatimi ďalšími ľuďmi. Digitálny kľúč pracuje s funkciou Bluetooth a majiteľom umožňuje zatvárať okná a otvárať kryt nabíjacieho portu, ako aj odomykať a zamykať vozidlo.

Pre nepravdepodobný prípad poruchy vozidla obsahuje My Honda+ aj funkciu „digitálnej cestnej poruchovej pomoci“. Táto umožňuje zákazníkom uskutočniť priamy hovor s predplateným poskytovateľom cestnej poruchovej pomoci, s ktorým sa (GPS) informácie o polohe ich vozidla automaticky zdieľajú. Aplikácia umožňuje aj monitorovanie polohy a sledovanie automobilu prostredníctvom GPS. Majiteľ môže aktivovať funkciu Intelligent Geofencing, ktorá ho upozorní, ak vozidlo naruší prednastavené virtuálne „oplotenie“ (geofence) a kvôli ďalšiemu zvýšeniu bezpečnosti vozidla je v prípade aktivácie bezpečnostného alarmu vozidla odoslané aj oznámenie do aplikácie smartfónu.

Kvôli pridanej bezpečnosti sú všetky vozidlá štandardne vybavené funkciou cestnej poruchovej pomoci E-Call. V prípade núdze, napríklad pri rozvinutí airbagu, sa poloha automobilu automaticky odošle príslušným havarijným službám.

Medzi praktické funkcie patrí schopnosť odosielať informácie o jazde, ako sú detaily cieľa a bodov záujmu z aplikácie My Honda+, do navigačného systému automobilu. Navigačný systém Hondy e obsahuje aj údaje z monitorovania dojazdu akumulátora a faktor rozhodnutia v miestach s možnosťou nabíjania, ak sa očakáva dlhá jazda za hranice dojazdu automobilu.

Aplikácia poskytuje majiteľom vozidla Honda e aj prístup k funkciám špecifickým pre EV. Patrí sem aj funkcia diaľkového ovládania a plánovania nabíjania akumulátora, ktorá monitoruje stav nabíjania automobilu a umožňuje diaľkové spustenie a pozastavenie nabíjania. Funkcia nabíjania podľa kalendára umožňuje nastaviť denný plán nabíjania, ktorý umožňuje vykonať nabíjanie v časoch, keď sú dostupné cenovo najvýhodnejšie energetické tarify. Majitelia Hondy e môžu diaľkovo pristúpiť k systému ovládania klimatizácie automobilu a pred vstupom do vozidla nastaviť buď nižšiu, normálnu alebo vyššiu teplotu.

Osobný asistent Honda s umelou inteligenciou

Funkcie informačno-zábavného systému a konektivity v Honde e a Jazze sa dajú aktivovať hlasovými príkazmi prostredníctvom osobného asistenta Honda. Intuitívny osobný asistent Honda sa prvýkrát objavil v Honde e a teraz je dostupný aj v novom Jazze. Je to funkcia umelej inteligencie (AI), ktorá prirodzenú konverzáciu, založenú na inteligentných pokynoch a kontextovom chápaní, využíva na prístup k širokému rozsahu online služieb.

Osobný asistent Honda vyhodnocuje príkazové vstupy s úrovňou komplexnosti, ktorá prevyšuje iných hlasom ovládaných virtuálnych asistentov. Kvôli presnejším reakciám na špecifické otázky, je systém schopný porozumieť viacerým požiadavkám naraz. Majiteľ sa napríklad môže opýtať: „OK Honda, nájdi mi taliansku reštauráciu s voľným miestom na zaparkovanie a s WiFi, ktorá je teraz otvorená.“ Osobný asistent Honda nájde vhodné možnosti a predstaví ich na rozhraní dotykovej obrazovky, potom vypočíta optimálnu trasu k vybratej lokácii a zobrazí ju na navigačnej obrazovke.

Nová intuitívna konektivita

Osobný asistent Honda je len jednou funkciou prepracovaných informačno-zábavných systémov Honda. Obidva automobily disponujú jednoducho ovládanými rozhraniami dotykových LCD obrazoviek, navrhnutými tak, aby minimalizovali rozptýlenie vodiča. Zjednodušením navigačnej ponuky v Jazze sa skrátil prevádzkový čas najpoužívanejších ovládacích prvkov o 58 % v porovnaní s predchádzajúcim modelom, čo podporuje vyššiu prevádzkovú bezpečnosť. Z toho dôvodu Honda v celom typovom rade nahradila kľúčové fyzické ovládače nastavenia kúrenia a ventilácie dotykovými ergonomickými stupnicami.

Rozhrania Hondy sa vyznačujú podobným štýlom ovládania ako smartfóny, potiahnutím sa dá prechádzať naposledy použitými aplikáciami a zoznamom médií. Displeje sa dajú nakonfigurovať tak, aby vyhovovali preferenciám používateľa a obsahujú prispôsobiteľné skratky pre často používané funkcie a zdroje zvuku.

Mimoriadne široké 12,3-palcové dotykové LCD obrazovky v Honde e umožňujú ľahké presúvanie obsahu medzi obomi obrazovkami, vďaka čomu môže vodič ľahko a jednoducho využívať obsah oboch obrazoviek. Táto funkcia umožňuje posúvať obsah, napríklad navigačné pokyny, na obrazovku vodiča aj spolucestujúceho. A pretože nastavenie duálnych obrazoviek umožňuje vedľa seba zobraziť dve aplikácie, vodič a predný spolucestujúci si môžu nezávisle na sebe zvoliť a sledovať samostatné aplikácie. Napríklad vodič tak môže sledovať navigačné pokyny a predný spolucestujúci môže prehľadávať zoznam hudobných skladieb.

Prístup k ďalším pripojeným službám a aplikáciám vrátane informácií o počasí, parkovacích miestach, hudbe, navigácii, hľadania polohy a telefónnych služieb je prostredníctvom dotykovej obrazovky alebo sa aktivuje hlasom. Komplexný balík zabudovaných aplikácií sa môže doplniť o zrkadlenie smartfónom prostredníctvom zabudovaných funkcií Android Auto a Apple CarPlay. K funkcii Apple CarPlay sa prvýkrát dá pristúpiť bezdrôtovo.

Honda e aj Jazz disponujú aj funkciou WiFi hotspot, ktorá cestujúcim umožňuje prístup na internet. Majitelia a cestujúci v Honde e môžu počas nabíjania sledovať videoobsah na jednej obrazovke, pričom na druhej obrazovke je znázornený stav nabíjania.

Na dosiahnutie optimálneho bezstresového vlastníctva zabezpečí Honda bezdrôtové aktualizácie, aby sa zabezpečilo, že funkcie a aplikácie využívajú vylepšenia a nové funkcie. Príručka pre majiteľov je ľahko dostupná cez informačno-zábavný systém. Osobný asistent Honda otvorí príručku na príslušnej stránke a poskytne odpoveď.